Šola se je v projekt vključila z začetkom šolskega leta 2022/2023. Projekt bo trajal 2 leti.
- GLAVNI CILJ POJEKTA
- vzpostaviti medinstitucionalno okolje in učne prakse za bolj načrtno izobraževanje mladih na ravni osnovne šole o kulturni dediščini in njeni prenovi.
- SPECIFIČNI CILJ 1
- razvoj sodobne prakse poučevanja različnih predmetov v OŠ skozi uporabo primerov iz kulturne dediščine in veščin njene prenove
- SPECIFIČNI CILJ 2
- izmenjava in razširitev nove prakse poučevanja v izobraževalni sistem OŠ.
- ORODJA NOVE PRAKSA POUČEVANJA
- priročnik za učitelje z 18-timi učnimi pripravami in metodiko za izbrane predmete, vsebine in triade (2 uri na letnik 1-9)
- demonstracijsko učno okolje Učni laboratorij za usposabljanje učiteljev v Škofji Loki
- didaktična gradiva za poučevanje v učilnici in na terenu : DIDAKTIČNI KOVČEK za vsako triado set interaktivnih gradiv)
- demonstracijsko učno okolje – Didaktični kotiček za učence v OŠ Ivana Groharja.
Poleg naše osnovne šole so partnerji v projektu še: Združenje zgodovinskih mest Slovenije, Srednja gradbena, geodetska in okoljevarstvena šola Ljubljana, Univerza na Primorskem, Javni zavod Republike Slovenije za varstvo kulturne dediščine, Občina Škofja Loka in norveški, partner MAGMA Geopark AS.
Koordinator projekta, Petra Primc Marko
Član odbora, ravnatelj Marko Primožič
Projekt Šola prenove za nove generacije sofinancira Norveška s sredstvi Norveškega finančnega mehanizma v višini 478.000EUR. Namen projekta je vzpostaviti medinstitucionalno okolje učne prakse za bolj načrtno izobraževanje novih generacij v OŠ o kulturni dediščini in prenovi kot pomembnih kompetencah in vrednotah za življenje in delo v 21. stoletju.