Izredno razgiban in hiter utrip življenja ima za posledico tega zelo živahen promet. Ogroženost otrok v prometu je vsako leto večja. Veliko udeležencev v prometu se žal ne zaveda vseh nevarnosti v prometu, zato jih je potrebno na to opozoriti.
Vsi udeleženci v prometu moramo izvajati posamezne varnostne ukrepe v prometu, če želimo, da bo ogroženost otrok čim manjša.
S prometno vzgojo zato začenjamo že prvi šolski dan, od prvega razreda dalje.
Otroci spoznajo vlogo in pomen rumene rutice in kresničke. Spoznajo svojo najvarnejšo pot v šolo in jo pravilno prehodijo v spremstvu učitelja in staršev, v zvezi s prometno varnostjo se srečajo tudi s policistom.
Šola ima za večjo varnost svojih učencev izdelan NAČRT ŠOLSKIH POTI.
Pomembna aktivnost, ki na šoli poteka že vrsto let, je tudi teoretično in praktično usposabljanje za vožnjo s kolesom v 5. razredu.
Sodelujemo z občinskim svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu (SPVCP), katerega članica je učiteljica Alenka Magajne Germ, ki je tudi koordinatorica prometne vzgoje na šoli.
PEŠBUS – aktivna pot v šolo pomeni, da otroci v šolo pridejo peš, s kolesom ali skirojem. Pomembna je za zdravje, samostojnost in socialni razvoj otrok, saj zagotavlja minimalno priporočeno količino fizične aktivnosti in spodbuja vzgojo o prometni varnosti ter trajnostnem razvoju. Otroci, ki hodijo v šolo peš ali s kolesom, so bolje telesno pripravljeni kot tisti, ki se vozijo. Dokazano je, da se taki otroci tudi sicer več gibljejo in med drugim lažje sledijo.